BODTO Haberleri
FETAV’DAN BODTO’YA ZİYARET
Değerli Üyelerimiz,
31.10.2018 14:57

Fethiye Turizm Tanıtım Eğitim Kültür ve Çevre Vakfı (FETAV) 31 Ekim 2018 Çarşamba günü BODTO'ya ziyarette bulundu.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon'u ziyaret eden FETAV Müdürü Dilek Dinçer, Proje Sorumlusu Şemsi Toprak, İletişim Koordinatörü Esra Ünsay, İngiltere Seyahat ve Türkiye Projeler Sorumlusu Arnalı Teixidor “Tarlalardan Tatlar” isimli proje ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Muğla yöresindeki çiftçilerin ve küçük ölçekli üreticilerin geçim kaynaklarını iyileştirmek, otel, restoran ve hediyelik eşya dükkanlarına geleneksel ürünlerin ve lezzetlerin yerel tedarikini kolaylaştırmak amacıyla yürütülen proje de Muğla Bölgesi'ndeki kırsal topluluklar tarafından yerel olarak üretilen ürünlerin oteller, restoranlar ve hediyelik eşya dükkanlarına satışını kolaylaştırarak yerel üreticilerin turizmden daha çok yararlanmasına yardımcı olması sağlanacak.

Proje kapsamında FETAV'ı tebrik eden BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon, turizm destinasyonlarının kendi iç arz-talep dengesini oluşturduğunda sosyal ve ekonomik etkinin daha da artığını, ekonomik piyasaların geliştiğini vurgulayarak, turizm ve ürün ekosisteminin bu tür projelerle geliştirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Ziyaret bölge turizmi ve projelerin değerlendirilmesi ile sona erdi.