BODTO Haberleri
BODTO BAŞKANINDAN 29 EKİM MESAJI
Değerli Üyelerimiz,
26.10.2018 16:44

Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 95. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı:

“Ulu önderimiz, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesi ile 'En büyük bayram günü' olan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. yılını heyecanla kutluyoruz.” diyen BODTO Başkanı, gençlere dikkat çekerek cumhuriyeti ve ilkelerini yaşatmak adına eğitime önem verilmesi gerektiğini tekrarladı ve şöyle dedi: “Refah seviyesi yüksek aydınlık bir gelecek için gençlerimizin aileden başlayarak iyi bir eğitim alması gerek. Öyle ki bu gençler zamanla yetişecek ve ülkemizin üretim gücüne katkı sunacaklardır.”.

Başkan Kocadon mesajında, Ulu Önderin, "Gençler, cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz." sözlerinin öneminin iyi anlaşılması gerektiğine işaret ederek, “Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için kendilerini feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyor, Cumhuriyetimizin 95. yılını kutluyorum." dedi.