BODTO Haberleri
MUĞLA 2. EKONOMİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
Değerli Üyelerimiz,
26.10.2018 10:37

İlimizin ekonomik durumu ve potansiyeli, ilde devam eden yatırım ve istihdam konuları ile ilgili 2018 yılının ikinci  “Ekonomi Değerlendirme Toplantısı” Muğla Vali Vekili Fethi Özdemir başkanlığında 23 Ekim 2018 Salı günü yapıldı.

 

Valilik Vali Özer Türk Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Vekili Özdemir'in yanı sıra, ilçe kaymakamları, daire müdürleri, şehrin ekonomik aktörleri, esnaflar, iş insanları, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütleri katıldı.

 

Muğla'da devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarının, istihdam konularının değerlendirildiği toplantıda, Muğla ekonomisinin daha da geliştirilmesi için yapılması gereken hususlar görüşüldü.

 

Toplantının açılışında konuşan Vali Vekili Özdemir, kentin tüm dinamikleri ile birlikte iş birliği içerisinde önemli çalışmalar yürüttüklerini dile getirerek, başarılı ve verimli bir toplantı olması temennisinde bulundu.

 

Vali Vekili Özdemir'in konuşmasının ardından Muğla Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Bodrum Ticaret Odası, Muğla Ticaret Borsası, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Vergi Dairesi Başkanlığı ve Bodrum Deniz Ticaret Odası tarafından sunum yapılırken, Odamızı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya temsil etti.

 

İbrahim Akkaya yaptığı sunumunda, Bodrum'un ekonomik verilerini paylaşırken, özellikle son yıllarda bankacılık uygulamaları başta olmak üzere, ticari sektörlerde yaşanılan sorunları ve üyelerden gelen talepleri paylaştı.

 

Sunumların ardından toplantı planlama yapılmak üzere sona erdi.