BODTO Haberleri
BODTO ÜYELERİNİN BAŞARI ÖYKÜLERİ SÜRÜYOR
Değerli Üyelerimiz,
08.10.2018 14:19

Bodrum'da çevre yönetim sistemi konusunda yüksek standartları yakalamış durumda olan oteller ve diğer turizm işletmeleri için uluslararası kabul görmüş bir ödül programı olan Travelife Gold ödülünü almaya hak kazanan 3 otelden biri de 5 Nolu Meslek Komitesi Başkanımız Ömer Faruk Dengiz'in işletmeciliğini yaptığı, Gümbet'te bulunan Magnific Otel oldu.

Sürdürülebilir turizm, enerji, atık ve su tüketimimizi azaltarak, işletmelerin çevre üzerindeki olumsuz etkileri en aza indirmeyi amaçlayan, istihdam imkânı, yerel olarak satın alınan mal ve hizmetlerin desteklenmesi sayesinde destinasyonlar için ekonomik fayda sağlayan önemli bir sistem olan Travelife, yerel bölgede bulunan insanlara sağlanan istihdam, yerel toplulukların elde ettiği sosyal faydaların artmasını amaçlamakta. Bu süreç içinde yer almak isteyen oteller kendi performanslarına göre bağımsız olarak denetlenir ve sınıflandırılır. Gerekli kriterleri sağlayan işletmeler Travelife logosu ile ödüllendirilir.

İşletme sahibi Ömer Faruk Dengiz, bu ödülle işletmenin taçlandırılmasında emeği geçen Magnific Otel'in tüm çalışanlarına teşekkür ederken sözlerine şöyle devam etti “Bu ödülü yalnız Magnific Otel adına değil tüm Bodrum'a mal ediyor ve Sürdürebilir Turizm çalışmalarımızı devam ettirmeyi bir milli görev olarak gördüğümü belirtmek istiyorum.  Bodrum'da yer alan oteller Travelife belgesi sahip olursa Bodrum'da Sürdürebilir Turizme çok büyük katkı yaratacağına inanmaktayım. Ömer Faruk Dengiz; Ay'a ilk ayak basan astronot Neil Armstrong'un, ”Benim için küçük, insanlık için dev bir adım” sözünü anımsatarak Otel olarak Travelife belgesi aldığında “Benim için küçük, Bodrum için dev bir adım” sözüyle astronotun yaşadığı duygularıyla aynı olduğunu paylaştı.

 

Biz de Bodrum Ticaret Odası olarak 5 Nolu Meslek Komitesi Başkanımız Ömer Faruk Dengiz'i tebrik eder, bu güzel girişimlerin Yarımadamıza örnek olmasını dileriz.