BODTO Haberleri
BODTO ÜYELERİNE NEFES ALDIRACAK DESTEK KREDİSİ
Değerli Üyelerimiz,
24.09.2018 14:39

Ülke ekonomisinde önemli yer tutan KOBİ'lerimizin finansman sorunlarının çözülmesi ve işletmelere katkı sağlamak üzere 2016 yılında 5 milyar TL, 2018 başında ise 7,5 milyar TL düşük faizli kredi imkanı oda ve borsalarımızın desteğiyle üyelerimizin kullanımına sunulmuştu.

Üyelerden gelen talepler sonucunda Nefes Kredisi projesi 8 bankanın katılımıyla “KOBİ DESTEK KREDİSİ” adıyla yeniden başlıyor.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın katılımıyla düzenlenen "Birlikte Kazanacağız: KOBİ Destek Kredisi Tanıtımı” 31 Ağustos 2018'de gerçekleşti.

BODTO Üyelerine Nefes Aldıracak Destek Kredisi

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları ile aracılığıyla kullanılacak KOBİ destek Kredisinin detayları şöyle;

“kullandırılacak kredi 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olup, aylık faiz oranı %1,85'tir.”

KOBİ destek kredisinden faydalanmak isteyen BODTO üyeleri ne yapmalı?

Kredi başvurusu yapmak isteyen üyelerimiz öncelikle Odamızdan “ KOBİ Destek (Nefes) Kredisi Başvurusu içindir” yazılı faaliyet belgesi almalıdır. Bu faaliyet belgesi ile yukarıda yazılı bankalardan herhangi birine kredi başvurusu yapabilecektir. Başvuru sonrasındaki tüm süreç ilgili bankalar tarafından takip edilip yürütülecektir. BODTO üyesi olmayan işletmeler KOBİ Destek (Nefes) Kredisi'ne başvuru yapamayacaklardır.

Konu hakkında BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut S. Kocadon şu değerlendirme de bulundu. “09 Aralık 2016 tarihinde başlayan nefes kredisi ile ekonomik sıkıntılar yaşayan işletmelerimize 2017 ve 2018 yıllarında da destek oldu. Nefes kredisi ile toplam 112 üyemizin kredi kullanımı onaylandı ve toplam 5milyon 556bin TL'lik kredi Bodrum ekonomisine kazandırıldı. Şimdi ise TOBB'un da katkısıyla Bodrum Ticaret Odası üyelerinin kullanımı amacıyla KOBİ destek kredisi başvuruları yeniden başlıyor. Finansmana ulaşım ile üyelerimizin sezon sonu pek çok ihtiyacını karşılayacak destek kredisi artan banka sayısı, düşük faizi ve 6 ay ödemesiz vade seçenekleriyle oldukça kullanılabilir bir kredi. İhtiyacı olan üyelerimizi nefes kredisinin avantajlarından yararlanmaya davet ediyoruz.” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Tüm üyelerimizin bilgisine ve dikkatine sunarız.