BODTO Haberleri
BODTO MECLİS BAŞKANI ERSAN, KOBİ BODRUM’A KONUK OLDU
Değerli Üyelerimiz,
03.09.2018 11:16

Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun'un hazırlayıp sunduğu, Besiad'ın destekleriyle hazırlanan "KOBİ Bodrum" programının bu haftaki konuğu BODTO Meclis Başkanı ve İlka Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Ersan'dı. 

Bodrum Ticaret Odasının Kobilere yönelik çalışmaları, teşvik ve destekleriyle ileriye dönük projelerini anlatan Ersan, “Turizm, Bodrum için lokomotif sektör olsa da, üyelerimiz arasında çoğunluk İnşaat sektöründe” dedi. 

BODTO yönetimi olarak üyelerinin mesleki ve ticari faaliyetlerinde karşılaştıkları sıkıntı ve zorlukları aşmalarında onların yanında olmaya çalıştıklarını, Türkiye'nin en organize çalışan odalarından birinde meclis başkanlığı yapmanın gururunu yaşadığını ifade eden İlhan Ersan, konuşmasını şöyle sürdürdü. 

“Bodrum'da yaşamak bir ayrıcalıktır ve bizler bunun farkında olmalı, ona göre davranmalı, Bodrum'a sahip çıkmalıyız. Kuşkusuz yaşadığımız kentin de bazı sorunları var, ancak bunlar çözülemeyecek sorunlar değil. Yeter ki, iyi niyetle çalışıp, doğru ve gerçekçi tespitlerle sorunların üzerine gidelim ve çözüm odaklı çaba gösterelim. Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik koşullar ve yaşanan kimi olumsuzluklar Bodrum olarak bizleri de etkiliyor. Geleceğe güvenle bakabilme adına doğru yatırımlar yapmak ve sorumluluklarımızın bilincinde olarak her birimiz elimizi taşın altına koymak durumundayız.” 

İlhan Ersan; Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve meslek odası temsilcileriyle Ankara'da Turizm Bakanıyla yaptıkları görüşmeyle ilgili izlenimlerini de şöyle anlattı; 

“Turizm Bakanımızın Bodrum'u iyi tanıyor olması ve ilgilenmesi Bodrum için önemli bir şanstır. Sayın Bakan ilettiğimiz kimi sorunlara anında pratik çözümler getirdiği gibi daha radikal uygulamalar için de çalışmalar yapıldığı bilgisini bizlerle paylaştı. Ancak gereğinden fazla lüks konut yapımının da durdurulması gerektiğinin altını çizdi” dedi. 

Ersan, inşaat sektöründe malzeme sağlayıcı bir firma sahibi olarak, kendisinin de Bodrum'da aşırı konut üretiminden rahatsız olduğunu ifade ederek, turizm tesisi yapmak üzere alınan ruhsatlarla rezidanslar yapılmasının Bodrum'a katkısı olmadığını dile getirdi. Ersan; Bodrum'un doğal dokusunun korunarak turizmde sezonun uzatılabilmesi için de alternatif turizme yönelmenin, hizmet kalitesini artırmanın ve bunun için de hizmet içi eğitime önem vermenin gerektiğini söyledi. 

 

(Kaynak: www.kenttv.net)