BODTO Haberleri
DTO BODRUM ŞUBESİ YENİ BİNASINDA
Değerli Üyelerimiz,
06.08.2018 10:05

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şubesi'nin yeni hizmet binasının açılış töreni 4 Ağustos Cumartesi günü gerçekleşti. Odamızın eski hizmet binasını 13 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşen protokolle kiralayan DTO Bodrum Şubesinin Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dinç, “Projelerimizi hızla hayata geçiriyoruz. Yeni binamızda yeni projelerle Bodrum'a hizmet vermeye devam edeceğiz.” diyerek yeni binanın kazandırılmasında büyük emeği olan BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon'a teşekkürlerini sundu.

Açılışa katılan isimler arasında, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Başkan Yardımcısı Mehmet Ayaz, Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ağan, İMEAK Deniz Ticaret Odası ve Bodrum Şubesi Meclis Üyeleri, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, Bodrum Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Binbaşı Süleyman Ercan, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen, İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ve Bodrum İlçe başkanı Mehmet Onur Şahbaz, Ak Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Bodrumspor Kulüp Başkanı Rıza Karakaya, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Kablı, BODER Başkanı Halil Özyurt, Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan, Bodrum Liman Başkanı Burak Okçu, Güllük Liman Başkanı Can Sayın yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan DTO Meclis Başkanı Ethem Özyurt, “İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Meclisimiz ile beraber siz değerli üyelerimize ve denizcilik camiamıza hayırlı hizmetler sunacağız. Yeni binamıza geçmemizde emeği geçen İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tamer Kıran'a, Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Serdar Kocadon'a, Orhan başkanıma ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç ise şunları kaydetti: “Bizler 500 yıldır bu topraklarda denizlerle iç içeyiz. Bodrum tarihi boyunca deniz ticaretine açık oldu. Bundan sonra da tüm Dünya denizlerine, denizcilerine açık olacaktır. Odamız siz değerli üyelerimiz ve sektöre destek veren paydaşlarımızla bugünlere geldi. Bugüne kadar emeği geçenlere ve aramızda olanlara huzurlarınızda teşekkür ederim. Göreve gelmeden önce ekibim adına sizlere sözler vermiştik. İşte bugün verdiğimiz sözlerden birini daha yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Artık bu çatı altında hep birlikte yedi yirmi dört hizmet vereceğiz” ifadelerini kullandı. Dinç konuşmasına “Deniz insanlarını bir araya getiren, değişimin öncüsü benim ve ekibimin göreve gelmesine vesile olan Sayın Tamer Kıran başkanımıza ve ekibine, denizcilik sektörünün duayeni Cengiz Kaptanoğlu ağabeyimize, Bodrum'a birçok katkısı olan gençlere destek ve güven veren bize liderlik eden Bodrum Ticaret Odası Başkanımız Sayın Mahmut Serdar Kocadon'a, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu birlik ve beraberliğin ülkemize ve tüm dünyaya örnek olmasını temenni ediyorum. Deniz Ticaret Odamızın hizmet binası açılışına zaman ayırıp bizlerle olan herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek, Bodrum'da kamu kuruluşları, yerel yönetimler, STK'lar ile güçlü bir aile olduklarını söyledi. 


Yeni hizmet binasının Deniz Ticaret Odası'na kazandırılmasında büyük payı olan BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ise Deniz Ticaret Odası'na böyle bir Odanın yakışacağını vurgulayarak şöyle dedi: “Bu binamızı Deniz Ticaret Odamıza vermekle güzel bir iş yaptığımızı şimdi daha iyi anlıyorum. Yeni binanız hepinize hayırlı olsun. Deniz turizminin yüzde 95'i Muğla kıyılarında yapılıyor ve bu yüzde 95'in yüzde 60'ı da Bodrum'da. O nedenle bu yeni hizmet binası odamıza yakışır. Orhan kardeşim de bu güzel odayı Deniz Ticaret Odası'na kazandırdı, kendisine teşekkür ediyorum.” 

Konuşmaların ardından katılımcılar binanın açılış kurdelesini keserek binayı gezdi.