BODTO Özel İstihdam Bürosu
 
Özel İstihdam Bürosu Logo
 
 
BODTO Özel İstihdam Bürosu, 4904 sayılı Kanunun 17. Maddesi gereğince gerekli yasal prosedürleri yerine getirmiş ve Türkiye İş Kurumu Yönetim Kurulu’nun 06/06/2007 tarih ve 143 sayılı kararı ile 07/06/2007 tarihinde resmi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. 13/06/2013 tarihinde yenilenen belge ile Türkiye Çalışma ve İş Kurumunun 13/06/2013 tarih ve 225 numaralı izin belgesi ile 15/06/2019 tarihine kadar uzatılmıştır. 4904 sayılı Kanun uyarınca iş arayanlardan ücret alınması yasaktır.

BODTO, Özel İstihdam Bürosu kurarak Bodrum'da faaliyet gösteren firmaların eleman ihtiyaçlarını gidermeyi ve iş arayan veya kariyerini geliştirmek isteyen kişilerin istihdam edilebilirliğini arttırmayı amaçlamaktadır. Bu hedefe ulaşmak için en güçlü araç olarak interneti, www.bodto.org.tr web sitesini kullanmayı amaçlamaktadır.

İş verenlerin aradıkları niteliklere uygun adaya ulaşmaları, iş ilanlarını yeterince adaya ulaştırabilmeleri hem çok zahmetli hemde etkinliği oranında oldukça yüksek maliyetli olabilmektedir. İş arayanların firmaların personel ihtiyaçlarından haberdar olmaları ve firmalar ile irtibata geçmeleri kendilerini profesyonel bir şekilde mevcut açık pozisyonlara sunabilmeleri karmaşık bir süreçtir. Bu noktada BODTO hem işletmelerin personel ihtiyaç ilanlarını daha büyük bir kitleye ulaştırmayı amaçlamakta hemde iş arayanların firmaların personel ihtiyaçlarından haberdar olmalarını sağlamaya çalışmaktadır. Bütün bunları gerçekleştirken çağımızın en etkili iletişim aracı olan interneti kullanmayı ve kullandırmayı hedeflemektedir. Böylece BODTO işverenlerin ve iş arayanların yükünü önemli ölçüde azaltacaktır. Ancak; işe alım iş veren tarafından gerçekleştirilecektir. Bodrum Ticaret Odası, burada bir aracı kurum görevini görmektedir, bir iş veren değildir. Ayrıca Bodrum Ticaret Odası bu hizmeti sunarken, hiçbir şekilde iş verenden ve iş arayandan ücret almamaktadır.

İş Verenler
 
BODTO kariyer hizmetimizi üyemiz olan kuruluşların kullanabilmesi için "Sanal Fuar" uygulamamıza iş ilanı yayınlama talebi kısmı eklenmiştir. Sanal Fuar uygulamasına bütün üyelerimiz ücretsiz olarak "Sınırsız üye" şeklinde katılabilmektedirler. Bu şekilde "Sanal Fuar" hizmetinden yararlanabildikleri gibi iş ilanı yayınlanması talebinde bulunabilmektedirler. Bizlere bir form vasıtası ile ilettiğiniz iş ilanlarınızı https://www.bodto.org.tr adresinde yayınlamaktayız ve bu başvuruları sizlere iletmekteyiz.
 
Sanal Fuar Üyelik Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurduktan sonra başvuru takip sistemi ile üyeliğinizin onayını takip edebilirsiniz. Onayın ardından belirlemiş olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapabilir ve ürün ekleme, resim ekleme, video ekleme gibi işlemlerin yanında firmanız için personel ihtiyacına yönelik iş ilanlarını tarafımıza iletebilirsiniz.
 
Her türlü sorunuz ve bilgi talebiniz için web sitemizde bulunan iletişim formunu, soru cevap sistemini kullanabilir ayrıca Dış Ticaret Araştırma Eğitim ve Proje birimimiz ile irtibata geçebilirsiniz.
  
İş Arayanlar
 
Yayınlanan ilanlara başvurmak için öncelikle BODTO Özel İstihdam Bürosu internet sitesine  üye olmak durumundasınız. Ancak üye olduktan sonra özgeçmiş hazırlayabilir ve ardından ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.
KARİYER