SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI

26 Nisan 2014 tarihinde Bodrum Ticaret Odası, önceki kalite ve akreditasyon çalışmalarını güçlendirmek için dış paydaşlarını bir araya getirdiği bir çalıştay düzenledi. O günden bu güne kendisini ve paydaşlarını güçlendirerek kalite kavramı içinde yoluna devam etti. Bunun sonucu, 2019’a gelince 2018- 2023 yılları Stratejik Planı ile Cumhuriyetimizin 100. Yılında ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyabildi.

Bir kuruluşun stratejilerinin belirlenmesinde karar ve seçimlerine yol gösteren temel değerleri, kuruma özgü özellikleri içinde barındıran, düşünme biçimimizi oluşturarak hizmet alanlara karşı tepkilerimizi şekillendiren kurum kimliğinin bir parçasıdır.

İç ve dış paydaşları ile birlikte çalışan ve yönetilen Odamız 2018 yılında bu değerleri güçlendirmek için SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK POLİTİKASI’nı, daha önce yayınladığı on iki politikasına ekleyerek “Sürdürülebilirlik Ofisini” açtı.

Böylece Odamız bugünkü noktaya ulaşmak için son on yıldır “BODTO Entegre Yönetim Sistemini” kurmuş, TOBB akreditasyon gereklerini yerine getirmiş ve yönetişim kavramı içinde süreç yönetimini hayata geçirmiş yöresindeki ilk ve tek kuruluş olmuştur. TOBB Akreditasyon Sisteminde de en yüksek puanı alan Ticaret Odası olarak başarısını taçlandırmıştır.

2019 yılına girdiğimiz bu günlerde de yoğun çalışmalarını sürdüren personelimiz ile ailelerine sağlıklı ve mutlu bir yıl geçirmelerini diliyorum. Tüm üyelerimiz ve Bodrumluların mutlu, sağlıklı ve bol kazançlı bir 2019 geçirmeleri dileklerimle kendilerine saygılar sunuyorum.

 

Saygı ve Sevgilerimle.

 

Prof. Dr. Fuat Önder

Genel sekreter

Yazar: Prof. Dr. Fuat Önder
https://www.bodto.org.tr/ sitesinden 25.10.2020 tarihinde yazdırılmıştır.