Bodrum Yat Festivali

Sevgili BODTO üyeleri ve çok kıymetli Bodrumlular

Geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve büyük ilgi gören Bodrum Yat Festivali"nin bu sene ikincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Sevgili üyelerimiz, Bodrum Yarımadası yılda yüz binlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır. Gelir seviyesi yüksek olan misafirlerimizin tercih ettiği alan ise deniz turizmidir. Bu sebepten dolayı Bodrum Ticaret Odası olarak bu sektörü çok önemsiyoruz. Gelecekte, dünyadaki örneklerini aratmayacak güzellik ve nitelikte bir organizasyon olacağına inandığımız “International Bodrum Yacht Festival”i Bodrum'un kalbinde, Bodrum Limanında düzenliyor ve Bodrum"un dünyada övünç kaynağı olan yatlarını sizlerin beğenisine sunuyoruz. İnanıyoruz ki bu festival de çok kısa bir sürede Bodrum gibi bir marka olacak.

Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi, Era Yelken Kulübü, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ve Denizciler Derneği"nin organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan “International Bodrum Yacht Festival”ini bu sene destekleyen çok önemli kurumlarımız var. Festivalin ana sponsorluğunu Acıbadem yapıyor. Vodafone, Denizbank, Borusan Otomotiv, Marintek ve Hapimag Sea Garden Otel festivalin yan sponsorluğunu gerçekleştiriyor. Bu kurumların bizlere verdikleri destek de ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bize kanıtlıyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu festival kapsamında Bodrum"da bir ilki daha hayata geçiriyoruz ve Bodrum"un “Deniz Müzesi”ni açıyoruz. Büyük usta Ali Kemal Denizaslanı tarafından hazırlanan ve tamamı zamanında Bodrum"da çalışmış teknelerin ve onların hikayelerinin yer aldığı müzemizde Sayın Hasan Güleşçi"nin uzun yıllar boyunca topladığı Deniz Kabuğu Koleksiyonu"nun da kısa bir süre sonra müzede sergilenecek olmasının mutluluğunu yaşıyoruz.

Bodrum Ticaret Odası olarak festival ve müze projemizi destekleyen tüm kurum ve kuruluşlara, ayrıca projemize inanarak standt açan, teknelerini getiren tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Bu festival, kurumların Bodrum"da birlikte çalışarak neler başarabileceğinin en önemli örneğidir.

 Sevgi ve Saygılarımla,

Mahmut S. KOCADON

Yönetim Kurulu Başkanı

Yazar: Mahmut Serdar KOCADON
https://www.bodto.org.tr/ sitesinden 20.07.2024 tarihinde yazdırılmıştır.