Mahmut Serdar KOCADON
Hedeflerimiz ve Projelerimiz
05 Haziran 2009 Cuma

Sevgili Bodrumlular

Dört yıl önce göreve geldiğimizde sizlere değişim ve gelişim sözü vermiştik. Bizler bu sözümüzü bu güne kadar imkânlarımız dâhilinde, Yönetim Kurulumuz, Meclisimiz ve komitelerimizin hep birlikte yoğun bir çalışması ile yerine getirdiğimize inanıyorum

 

Bunun bir göstergesi olarak bugün Bodrum Ticaret Odası gerek Bodrum'da gerek Türkiye'de ve gerekse yurt dışında yaptığı çalışmalarıyla TOBB'nin Türkiye performans sıralamasında 365 oda arasında 15.liğe yükselmiştir. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehir odaları arasından sıyrılan ve ilk 15'e yerleşen yegâne ilçe odasıdır. Ancak bunu yeterli görmüyoruz. Hedeflerimiz daha büyük. Projelerimiz çok, işte onlardan bazıları:

 

E-Oda: Üyelerimize daha hızlı ve kolay hizmet vermek.

Stratejik Plan: Bodrum'un gelecek 10 yılındaki vizyonu, ekonomik ve ticari hayatının planlanması

İstihdam ve Eğitim: Üyelerin ihtiyacı olan kalifiye eleman temini ve eğitimi

Üyelerimizin hukuki ve mali sorunları: Bunun için bir danışmanlık masası kurulması

Meslek Komiteleri: Komitelerimizin hedefi, Ege bölgesinin dışına taşarak Türkiye çapında aktif hale gelmek.

Bodrumun Tanıtımı: Bu konuda Flexi Kart komisyonlarından oluşacak kaynakları ve benzeri kaynakları harekete geçirerek Bodrum'un dünyadaki tanıtımını kardeş kuruluşlarla birlikte gerçekleştirmek.

Gelirler: Yatırımlarımız bu dönemde de artacak ve yeni kaynaklar yaratılacak.

Üyelerimiz için yeni finansal kaynaklar: KOSGEB ile ortak çalışmalarımız ile sektörlere 0 faizli kredi temini ve kaynak konusunda TOBB ve Bakanlıklar düzeyinde çalışmalar yapmak.

Yeni Yatırımlar: Başta yenilenebilir enerji konuları olmak üzere pek çok proje kuruluşumuz olan Bodrum Güç Birliği AŞ üzerinden gerçekleştirilecektir.

Kongre Merkezi: Konacık Beylik Kırlar Mevkiinde Bodrum Turizmini 12 aya çıkartmak amacı ile bir kongre, fuar ve sergi gibi çok amaçlı bir proje oluşturulacaktır.

 

Değerli Bodrumlular, Değerli Üyelerimiz

Zaman Bodrum'a çevreye saygılı bir şekilde büyümek, gelişmek ve bunu kentin tüm kişi ve kuruluşları ile birlikte el ele vererek gerçekleştirmek zamanı.

 

Bodrum büyük bir marka, Bodrum Ticaret Odası saygın bir kamu kuruluşudur. Amacımız değerlerimizi siyasi hareketlerden, kişi ve grupların çatışmasından uzak tutarak başta Bodrum'un ve üyelerimizin menfaatlerini korumak ve geliştirmektir.

 

Saygılarımla

SEÇİM PROJELERİ
FATİH BOZOĞLU
SAYIN BAŞKANIM SEÇİM SÜRECİNDE HER GRUP BİR ÇOK PROJELER SUNDU.PROJELERİMİZİN BİR ÇOĞU ASLINDA ORTAK PROJELERDİ.BİZİM SÖYLEMEDİĞİMİZİ DİĞER GRUP SÖYLÜYORDU. SEÇMEN ÜYELER BELKİDE KAYGILANDILAR BUNLARI SADECE SEÇİM ZAMANI SÖYLÜYORLAR DİYE. ANCAK İZLİYORUM VE GÖRÜYORUM Kİ SAYIN ATA AYA VE SAYIN İBRAHİM APAK LİDERLİĞİNDE SÖYLENEN BİR ÇOK PROJEYİ DE SAHİPLENMİŞSİNİZ. SİZLERE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM. DEMEKKİ ÜÇ GRUPTA BU SEÇİMİ KAZANMIŞ YANİ BODRUM KAZANMIŞ.
11 Haziran 2009 Perşembe 19:14
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI