Mahmut Serdar KOCADON
BODTO Seçimi ve Seçim Sonrası Durumumuz
20 Mart 2009 Cuma

Sevgili Bodrumlular

Geçtiğimiz Şubat ayı içersinde Odamızı önümüzdeki dört yıl için yönetecek Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerinin seçimi yapıldı.

 

Bu seçimdi  üyelerimizin büyük bir çoğunluğu beni ve arkadaşlarımı yeniden bu göreve uygun buldular. Bunun için hepinize sonsuz teşekkürlerimi burada sunmak istiyorum.

 

Yeni dönemde görev alan Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerine ve Komitelerde çalışacak üyelere önümüzdeki dört yılda başarılar dilerim.

Bu arada geçtiğimiz yönetim döneminde benimle birlikte Bodrum Ticaret Odası'nın yönetiminde görev almış olan başta Meclis Başkanı Zeki Köylü olmak üzere tüm Meclis üyelerine, Yönetim Kurulu Üyelerine ve Başkan Yardımcılarım Hüseyin Sağat ve Adem Güner'in göstermiş oldukları olağan üstü performans, yardım ve anlayışlarından ötürü teşekkürü bir borç bilirim.

 

Değerli Üyelerimiz

Önümüzdeki dört yıl içersinde Odamızın hem sizlerle, hem de Bodrum'la olan bütünleşmesindeki sürecin devam edeceğini bilmenizi isterim.

İçinde bulunduğumuz mali krizin elbette hepimizi zorlayacağı yadsınamaz bir gerçek. Şimdi herkes yerel seçimlere odaklandı ve krizi unuttu. Ama Bodrum'un can damarı olan Turizm Mevsimi geliyor. Yapılabilirliği olmayan hayali projelerin peşinden gidilmemesini tavsiye ederim. Krizin yarattığı hasarın büyümemesi dileğimdir. Bunun için iyimser olmak ve ileriye umutla bakmak istiyorum.

 

Tüm Bodrum Halkı, esnafı, tüccarı, turizmcisi ve işletmecisiyle el ele vererek bu krizi atlatacağımıza inanıyorum. Gün fırsat günü değildir. Aksine yardımlaşma günüdür. Bu bakımdan bu kriz ortamında yaraları sarmak için hepimize görevler düşmektedir. Özellikle Bankalardan bir dileğim var. Sizlere büyük görevler düşmektedir. Zordaki müşterilerinizin üzerine gitmeyin, onlara baskı yapmayın. Tahsil edilen 500 lira tahsil edilemeyen 1000 liradan iyidir düşüncesiyle hareket edin ve ihtiyacı olanlara uygun/düşük faizlerle kredi olanakları tanıyın. Bunların gerçekleşmesi için Bodrum Ticaret Odası olarak gerekli girişimlerde bulunacağız.

 

Sevgili Bodrumlular ve Değerli Üyelerimiz

Hepinize buradan bir daha teşekkür ediyor ve önümüzdeki sezonun tüm Bodrum esnafına, tüccarına, turizmcisine ve işletmecisine, işverenine bol kazançlı bir mevsim diliyorum.

Saygılarımla

YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI