Prof. Dr. Fuat Önder
Geleceğin Bodrum Ticaret Odası
07 Kasım 2017 Salı

Değerli Üyelerimiz,

 

Şubat 2014 yılında göreve başladığım ilk gün bu başlığı kullanmış ve bunu hayata geçirebilmek adına “ mekânların” önemini bildiğim için bir süredir Yönetim Kurulunun üzerinde çalıştığı yeni bina yaptırma konusunu 2014-2017 Stratejik Plan Hedeflerimiz içine almıştık.

 

Bodrum Ticaret Odası Meclisi ve Yönetim Kurulunun yoğun ve özverili çalışmaları sonunda ulaştığımız sonuç; Odamız içinde dokümante ettiğimiz BODTO Entegre Yönetim sisteminin bir parçası olan “Hedeflerle Yönetim” şeklinin etkinliğini de ortaya koydu.

 

Kamu kurumlarını, farklı meslek alanlarından üyelerimizi, serbest çalışanları, yenilikçi kuruluşları ve sosyal fayda odaklı çalışan tüm grupları bir araya getirerek çalışma alanları sunabilecek T.C. BODRUM TİCARET ODASI yeni binası 18 Eylül 2017 itibarıyla hizmete girdi ve 24 Eylül 2017 tarihinde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu"nun katılımıyla açılışımızı yaptık.

 

Üyelerimiz kadar diğer Bodrumluların da hizmetine açılacak yeni binamız içinde yönetim ve personel ofisleri dışında ayrı Yönetim Kurulu ve Meclis salonları ile çeşitli kullanım alanları mevcuttur. Yeni binamızın giriş katı Ticaret Sicil ve Oda Sicil personeli ile üyelerimize hizmet veriyor olup tüm üyelerimize yeterli park alanı, işlerini beklerken çalışma imkânı için teknik altyapı, kafeterya imkânı ve benzeri kolaylıklar bu katta sağlandı.  Bu katta yine her kesime hizmet verebilecek bir eğitim sınıfımız vardır. Kullanıcılar sınırsız internet hizmeti ile diğer teknik donanımlardan faydalanabileceklerdir. Bütün bu hizmetlerin dışında bir üst katta bir adet toplantı odası yer almakta ki iş yerlerinde toplantı yapma imkânı olmayan üyelerimiz diledikleri takdirde iş görüşmelerini ya da toplantılarını bu odalarda gerçekleştirebileceklerdir.

 

Bodrum'da toplantı, buluşma, çalışma ve paylaşma için tasarlanan BODTO yeni binası alt katlarında bina ana girişi dışından da ulaşılabilen 200 kişilik bir konferans salonu, sergi alanı ve fuaye alanı ile birlikte bir eğitim salonu vardır.

Özetle, bundan sonra binamız iç ve dış mekânları her tür resmi ve sosyal toplantı ve organizasyonlara uygun olup Bodrum"un en merkezi yeri olan Bitez kavşağında yer almaktadır.

İnsan, yalnız yaşayan bir canlı değil gruplar halinde yaşayan ve birlikte çalışan bir canlıdır. Bu şekilde yaşayabilecekleri mekânlar arttıkça hem daha fazla mutlu olacaklarını hem de daha fazla üreteceklerini düşünüyoruz. Böylece  “Düşünce Ortamı Gelişecek” ve buna bağlı olarak ticaret, iş geliştirme ve yenilikçilik hız kazanacaktır. Geleceğin Bodrum Ticaret Odasın da buluşmak üzere sevgi ve saygılar sunarım.

 

 

Prof. Dr. Fuat ÖNDER

Genel Sekreter