BASIN BÜLTENLERİ
BODRUM’DA AVUSTURYA GÜNLERİ ANİMASYON FİLM GÖSTERİMLERİ İLE DEVAM EDİYOR
Tarih: 13 Mart 2017 Pazartesi 11:50

T.C. Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Belediyesi ve Avusturya Kültür Ofisi işbirliğiyle, Baki Bilgili'nin koordinasyonunda düzenlenen "Bodrum'da Avusturya Günleri" kapsamında 15 Mart 2017 Çarşamba günü, Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde animasyon filmleri gösterimleri gerçekleşecektir. Saat 13.00’da "Ars Electronica Animasyon Festivali Filmleri" gösterimi ile başlayacak etkinlik, saat 20.00’da, "Tricky Women - Avusturya'lı Kadın Sanatçılar Animasyon Filmleri" gösterimi ile devam edecektir. Etkinlikler ücretsiz olup halka açıktır

 

"Bodrum'da Avusturya Günleri" kapsamında 15 Mart 2017 Çarşamba günü saat 13.00’da Heredot Kültür Merkezi'nde "Ars Electronica Animasyon Festivali Filmleri" gösterimi yapılacaktır. Ars Electronica Festivali’nin başlıca bölümlerinden biri olan Ars Electronica Animasyon Filmlerinin odak noktası, içerik ve stildeki çeşitliliktir. Program, (bilgisayar destekli) animasyonda nasıl hızlı bir ilerleme yaşandığını ve bunun günlük yaşamımızı nasıl etkilediğini çarpıcı bir şekilde gözler önüne sermektedir.

 

15 Mart 2017 Çarşamba günü saat 20.00’da ise, Heredot Kültür Merkezi'nde "Tricky Women" Avusturya'lı Kadın Sanatçılar Animasyon Filmleri" gösterimi yapılacaktır.  “Aşktan Değişime”, Tricky Women ekibinin Avusturya Dışişleri Bakanlığı Kültür Dairesi ile birlikte hayata geçirdiği ilk film programıydı. Bunu izleyen yeni programları ise, “Çalkantılı Zamanlar & Bildik Yerler” başlığını taşıyor. Animasyon filmi dalında Avusturyalı kadın sanatçıların güncel duruşunu bu başlık altında buluşturan yeni programda, yapımcıların farklı teknik ve çalışma yöntemleri kullanarak güncel ve sonu açık bırakılmış konuları mercek altına alışları gösterilmekte.

 

Film gösterimleri ücretsiz olup halka açıktır

Diğer Basın Bültenleri