BASIN BÜLTENLERİ
BODTO Yeni Hizmet Binası İhalesi Sonuçlandı
Tarih: 30 Nisan 2016 Cumartesi 10:23

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) tarafından üyelerine verilen hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla yeni bir hizmet binasına ihtiyaç duyulmuş ve yürütülen çalışmalar sonucunda BODTO Meclisi tarafından oybirliği ile Konacık Mahallesindeki arazi üzerinde inşaat yapılmasına karar verilmişti.

BODTO, yeni hizmet binası tasarımı mimari proje yarışması süreci 3 Ağustos 2015'te başlayarak 24 Ekim 2015'te yarışmanın sonuçlanması ile hızlanmıştı. Yarışmayı kazanan projenin uygulanması kapsamında 1 Mart 2016 tarihinde ihale ilanı verildi. 21 Mart 2016 saat 17.00’ye kadar gelen ihale başvuruları ise 22 Mart 2016 saat 10.00’da gerçekleşen açık ihale usulüne uygun oturumla değerlendirildi.

 İhaleye katılan firmalar olan, Erdem Mersin Ekonerji, Deka İnşaat, İla İnşaat, Emn Mimarlık, Ölçek Müh. ve M. Polatlı Ortak Girişimi arasında değerlendirme yapıldı. Yeni Hizmet Binası ihale değerlendirme toplantıları, 25 Mart 2016 tarihinde fiyat ve teknik incelemenin yapılması, 14 Nisan 2016 tarihinde ise katılan tüm firmalardan 2. revize fiyat tekliflerinin istenmesi ile devam etti. Görüşme ve değerlendirmelerden sonra 21 Nisan 2016 tarihinde ise ihale komisyonu, sonuçları değerlendirmek üzere son kez toplandı.

İhaleye katılan firmalar arasında yapılan fiyat, teknik ve idari değerlendirmenin sonucunda “EMN MİMARLIK LTD.ŞTİ.” firmasına 5.280.000-TL+KDV ihale edilerek, anahtar teslim usulü bina inşaatı uygulaması yapması yönünde karar verildi. BODTO, ihaleye katılan tüm firmalara katkı ve desteğinden dolayı teşekkür etti.

Sözleşme makamı olan T.C. Bodrum Ticaret Odası, ihale sonucunda inşaat sözleşmesinin imzalanarak, Bodrum’a hizmet verecek yeni bir kamu binasının kazandırılması için yapılan çalışmalara devam edileceğini belirtti.

Diğer Basın Bültenleri