BASIN BÜLTENLERİ
Başarılı Öğrenciler BODTO Tarafından Ödüllendirildi
Tarih: 08 Eylül 2015 Salı 09:56

 


BODTO BASIN BÜLTENİ


8 Eylül 2015


                                                                               


 


Başarılı Öğrenciler BODTO Tarafından Ödüllendirildi


 


BODTO yönetimi burslu öğrenciler okutmaya ve başarıya ulaşan öğrencileri ödüllendirmeye devam ediyor. 2007 yılından bu yana, her sene düzenlenen LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) ve SBS (Seviye Belirleme Sınavı) sınavlarında Bodrum’da ilk 5’e giren öğrencilere 8 Eylül tarihinde BODTO konferans salonunda bir ödül töreni düzenlendi. Etkinlik Atatürk, silah arkadaşları ve terör saldırılarında katledilen şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.


Törene, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan, BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, BODTO Yönetim Kurulu Üyesi Alper Özşeker, BODTO Meclis Üyesi Ahmet Zeki Özkeskin, , BODTO eski Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Cangır, BODTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Fuat Önder, eski Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan, okul müdürleri, öğrenciler, aileleri ve basın mensupları katıldı.


BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon yaptığı açılış konuşmasında, “Bir üst okula geçerken, başarılarınızın farkında olduğumuzu göstermek için ödülleri veriyoruz. Başarılarınızı birileri fark ediyor. Hayat boyu da böyle olacaktır. Siz çalışın çabalayın. Bugüne kadar lise ve üniversite giriş sınavlarında başarılı olmuş toplam 120 öğrencimize başarı ödülü, 2005'ten bu yana ise 1.360 öğrencimize burs verme mutluluğunu yaşıyoruz. 365 Oda ve Borsa içinde en fazla öğrenciye destek veren odalardan biriyiz. Bursları Oda bütçesinden değil, kendi huzur hakkımızdan veriyoruz. Yönetim Kurulu ve Meclis toplantılarından alınan huzur haklarıyla öğrencilere burs veriyoruz. Yılda 220.000TL gibi ciddi bir para yapıyor. Lütfen Bodrum dışına gittiğiniz zaman kendinizi Bodrum temsilcisi olarak görün. Sizleri ve ailelerinizi başarılarınızdan dolayı kutluyorum.” dedi.


BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ve Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Altındağ da öğrencilere teşekkürlerini ve iyi dileklerini sunarak başarılı öğrencilerin ailelerini tebrik etti.


 


Toplantının kapanış konuşmasını yapan BODTO Genel Sekreteri Prof. Dr. Fuat Önder, BODTO Meclisi'nin bu konuya verdiği önemi vurguladı ve BODTO'nun eğitime verdiği değerden dolayı BODTO Meclis Üyelerine teşekkür etti. Ödül töreni okul müdürlerine  plaketlerin verilmesiyle sona erdi.


2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı SBS Ve LYS Sınav Sonuçlarına Göre İlçemiz Başarı Sıralamasında İlk Beşe Giren Başarılı Öğrenciler


        SBSADI SOYADI


OKULU


YERLEŞTİRMEYE


ESAS PUANI


GİDECEĞİ OKUL


 


CAN ÜNEN


ÖZEL TED KOLEJİ


495,2091


ÖZEL TED KOLEJİ


İREM ÖZCAN


ÖZEL MERTER ORTA OKULU


493,2661


ANKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ


ELİF SUDE BÜYÜKİKİZ


ÖZEL MARMARA ORTAOKULU


493,1049


KADIKÖY ANADOLU LİSESİ


CEREN ÖNEY


VEDAT TÜRKMEN ORTAOKULU


492,8497


BURSA NİLÜFER İSTANBUL MENKUL KIYMETLER BORSASI FEN LİSESİ


FATMA BERFİN TABAK


ÇİFTLİK MUSTAFA YAZICI ORTAOKULU


491,6181


MUĞLA FEN BİLİMLERİ


                                                                                                                     


LYSADI SOYADI


OKULU


YERLEŞTİRMEYE


ESAS PUANI


HEDİYE ÇEKİ MİK.


 


H.UMUT TAŞKIN


ÖZEL MARMARA KOLEJİ


504,3700


CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ


BURAK MUTLU


ÖZEL MERTER KOLEJİ


501,2600


BİLKENT ÜNİ. BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ


İDİL KINA


ÖZEL MARMARA KOLEJİ


489,8200


EGE ÜNİ. TIP FAKÜLTESİ


NİDA ÖZARSLAN


ÖZEL MARMARA KOLEJİ


484,0000


MARMARA ÜNİ. İNGİLİZCE TIP FAK.


SABRİ EMRE TÜRKERİ


BODRUM ANADOLU LİSESİ


446,2600


DOKUZ EYLÜL ÜNİ. MÜTERCİM TERCÜMANLIK


 

Diğer Basın Bültenleri