BASIN BÜLTENLERİ
BODTO 71. TOBB Genel Kuruluna Katıldı
Tarih: 05 Mayıs 2015 Salı 09:44

BODTO BASIN BÜLTENİ


05.05.2015


BODTO 71. TOBB Genel Kuruluna Katıldı


TOBB’un 71. Mali Genel Kurulu 1. Günü Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açılış konuşması ile başladı.


Kurula Bodrum Ticaret Odası’nı temsilen, Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Genel Sekreter Prof. Dr. Fuat Önder, BODTO Delegeleri İbrahim Akkaya, Toros Demirdöven, Cafer Doğan, Hüseyin Nail Sağat ve Mehmet Ufuk Gürül katıldı.


Genel kurul açılışı öncesinde1 Mayıs Cuma günü saat 12.00’de Anıtkabir ziyaret edildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Genel Kurul Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, Oda, Borsa Başkanları ve Delegeler Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundular. Ziyaretin ardından TOBB bünyesinde 10, 20, 30 ve 40 yılını dolduranlara Hizmet Şeref Belgeleri verildi. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon’a da 10. yılını tamamlaması nedeni ile Hizmet Şeref Belgesi verildi.


 


İş Dünyası Yeni Bir Büyüme Hikâyesi İçin Yeni Yapısal Reformlar İstedi


2 Mayıs Cumartesi günü TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde yapılan Genel Kurul Toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Grup Başkanı Oktay Vural tarafından yapılan açılış konuşmalarının ardından, Yönetim Kurulunun faaliyet raporu değerlendirildi ve komisyon sunuşlarına geçildi.


Kurulda, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, iş dünyasının yeni bir büyüme hikâyesi yazmak istediğini bunun için de siyasilerden yeni yapısal reformların elbirliğiyle ve hızla hayata geçirilmesini istediklerini vurguladı. Hisarcıklıoğlu, “2015 seçimleri Türkiye’nin yeniden ayağa kalkması için milat olmalı. Haziran’dan sonra önümüzde seçimsiz bir 4 yıl var. Bu fırsatı mutlaka değerlendirmeliyiz. Bu dönem sert tartışmaların geride kaldığı, güçlü reformların dönemi olmalı. Daha özgür ve daha zengin Türkiye için adımlarımızı hızlandırmalıyız” dedi.


Toplantı 2014 bütçe dönemi harcamaları ve kesin hesabının, 2016 dönemi bütçe teklifinin kabulünün ardından iyi dileklerin sunulması ile tamamlandı ve BODTO ekibi Ankara’dan ayrıldı.

Diğer Basın Bültenleri