29. THE BODRUM CUP’TA SEVGİ ÇEMBERİ

29. THE BODRUM CUP'TA SEVGİ ÇEMBERİ

Bodrum Ticaret Odasının her yıl desteklemekte olduğu uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı 29. The Bodrum Cup için 16 Ekim Pazartesi günü başlangıç kampanası çalındı. 17 Ekim Salı günü Bodrum yapımı ahşap yelkenliler başta Gökova olmak üzere koylardaki acımasız yapılaşmaya dikkat çekmek için denize açılıyor. Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon'un da katıldığı Bodrum-Kissebükü etabı ile sevgi çemberi oluşturulacak.

 

16 Ekim 2017 Pazartesi - “Koyuma dokunma '' diyecek yelkenciler, Gökova'nın ilk koyu olan Kisebükü'nü ziyaret ederek çevrenin ve doğal güzelliklerin korunmasına destek amacıyla deniz üstünde yarım ay şeklindeki koya karşı simetrik bir şekilde dizilecek ve tam bir sevgi çemberi yaparak görsel bir şölene imza atacak.

17 Ekim Salı günü ilk etap olan Bodrum-Kisebükü TAV Passport etabı sonunda yarım ay şeklindeki Kisebükü sahil kıyısının önünde toplanacak tekneler, koya karşı simetrik bir şekilde dizilerek kara ile denizi birbirine kavuşturan tam bir çember oluşturacaklar. Evrensel dilde sonsuz sevgiyi simgeleyen bu çemberle doğayı korumanın ve insan ile doğa birlikteliğinin gücü vurgulanacak.

 

Uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup, sosyal duyarlılığı yüksek bir organizasyon olmasıyla da dikkat çekiyor. The Bodrum Cup'ta yelkenciler bu yıl, başta Gökova olmak üzere Bodrum koylarındaki yapılaşma planlarına dikkat çekmek amacıyla Gökova'nın ilk koyu olan Kisebükü'nü tekneleriyle ziyaret edecek. Tüm teknelerin katılımına açık olan ziyarette çevrenin ve doğal güzelliklerin korunmasına destek olmak isteyen yelkenciler “Koyuma dokunma '' diyecek ve deniz üstünde izleyenlerin bakmaya doyamadığı manzaralar yaratacak.

18 Ekim Çarşamba günü Kisebükü'nde ayrıca, yaşamını denize ve doğanın korunmasına adamış, dünyanın çevresini teknesiyle dolaşan ilk Türk denizci Sadun Boro için de bir anma töreni yapılacak. Törene Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Bodrum Belediyesi Başkanı Mehmet Kocadon, Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, Denizcilik Derneği Başkanı Mustafa Demiröz katılacak.

 

Bu yıl 29 yaşına giren Bodrum Cup organizasyonu çerçevesinde ayrıca Zeynep Sanat Galerisinin 2 yıldır yürüttüğü deniz üzerinde sanat gösterisi uygulamasına katılan sanatçılar 50'den fazla eseriyle yine yelkenleri takip ediyor. Alize yatında düzenlenen sergi aşağıdaki programda belirtilen gün ve saatlerde sanatseverlerin ziyaret ve beğenilerine açık olacak. Sergide ki eserler Bodrum Art Şhow geleneği uyarınca deniz ve Bodrum temalarını yansıtacak.

 

Bodrum Cup Art Show Programı:

-18 Ekim 2017 saat 17.30 Karma Sergi ve Söyleşi (Ödüllü Tekne Tasarımları) Alize yatı Bodrum Limanı

-19 Ekim 2017 saat 18.00 Karma Sergi Alize yatı Palmarina

-21 Ekim 2017 saat 18.00 Karma Sergi Alize yatı Palmarina


The Bodrum Cup'a bu yıl Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi, , Bodrum Ticaret Odası, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Bodrum Denizciler Derneği, TURSAB ve TYF destek veriyor. Ana sponsorun Palmarina olduğu The Bodrum Cup'ta etap sponsorları ise Bodrum-Kisebükü etabıyla TAV Passport, Kisebükü-Bodrum etabıyla Metro Cash & Carry, Bodrum-Yalıkavak etabıyla Anadolu Sigorta ve Yalıkavak-Gümüşlük etabıyla Technogym.

 

Bodrum Cup Programı

17 Ekim Salı:
KİSEBÜKÜ 
Özel aktiviteler

18 Ekim Çarşamba:
MARİNA YACHT CLUB
Duygu Soylu Konseri

19 Ekim Perşembe:
İmza Günü

20 Ekim Cuma:
CLUB GÜMÜŞLÜK
Bora Duran Konseri

21 Ekim Cumartesi:
PALMARINA BODRUM
Ödül Töreni 
MFÖ Konseri

http://www.bodto.org.tr/ sitesinden 24.10.2018 tarihinde yazdırılmıştır.