KOBİ-GEL DESTEĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelere (KOBİ) yönelik Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) tarafından yürütülen KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı bilgilendirme toplantısı 10 Ekim 2017 Salı günü gerçekleşti.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda açılış konuşmasını yapan Mahmut S. Kocadon, “Biliyorsunuz KOSGEB destekleri başta yeni girişimcilerimizi, aynı zamanda var olan işletmelerimizi geliştirmek adına hem kredi hem de destek programlarıyla üyelerimizin her zaman yanında. Bu yıl sezon öncesi kullandırılan sıfır faizli kredilerle üyelerimiz desteklenirken, şimdi de imalatçılarımıza yönelik olarak KOBİ Gelişim Destek Programı yenilikçi ve ihracat odaklı projelerle işletmeleri desteklemeye devam ediyor.”dedi.

Toplantıda konuşan KOSGEB İl Müdürü Gökhan Akaydın, “Yeni bir destek programımız var. Geçen sene yürürlüğe girdi. Çağrı esaslı, KOBİ'ler için destek programı. Bu sene de ilk çağrısına 11 Eylül'de çıktı. Bununla ilgili konunun uzmanı ayrıntılı açıklama yapacak” diyerek daha sonra sözü KOBİ Uzmanı Derya Altunbağ'a bıraktı.

KOBİ'lerle ilgili genel bilgiler verdikten sonra KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programının detayları anlattı, proje hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda bilgilendirmeler yapılırken işletmelerden gelen sorular cevaplandı.

KOBİ-GEL destek Programına ilişkin detaylı bilgiler için tıklayınız.

http://www.bodto.org.tr/ sitesinden 22.02.2019 tarihinde yazdırılmıştır.