BODTO Haberleri
BODRUM TEKNELERİ KİTABI TANITILDI
Değerli Üyelerimiz,
16.04.2018 17:17

Ege Yat firmasının sahibi Sinan Özer 16 Nisan Pazartesi günü Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon'a tebrik ziyaretinde bulundu. “Bodrum için yaptığınız verimli çalışmaların devamını diliyorum.” diyen Özer görüşme sırasında Bodrum Tekneleri/Boats of Bodrum isimli yeni kitabını da Başkan Kocadon'a tanıttı.

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ziyareti ve yeni kitabının tanıtımı için Sinan Özere duyduğu memnuniyeti dile getirirken yeni projeleri için başarılar diledi.

Özer yeni kitabını anlatırken şunları kaydetti: “Tekne yapımı bizim genlerimizde var. Bodrum eskiden küçük bir kasabayken artık dünya çapında ses getiren bir belde. Üstelik yat imalatı gibi bir endüstrinin de merkezi. Bodrum Tekneleri isimli kitabı hazırlama nedenim üretim kapasitemizi de konuklarımıza sunmak. Bu kitabın hayata geçmesinde büyük emeği olan asistanlarım Nihan Deniz Tuzal ve Aslı Sünbül'e, kişisel tekne fotoğrafı arşivlerini paylaştıkları için Erman Aras, Kadir Kır, Oğuz Hamza'ya teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Leslie Wangenheim'e, Tony Poe'ye, Can Pulak, Ahmet Biçer ve sevgili eşim Selda Özer'e de teşekkür etmek istiyorum. Kızım ve oğlum'un da kitabıma katkıları büyük. STS bodrum teknesinin mimarı ve Yavuz Mete ve gemi inşaat mühendisi Yücel Köyağasıoğlu'na ise teşekkürü borç bilirim.”