BODTO Haberleri
TYBA YÖNETİMİ BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİ
Değerli Üyelerimiz,
21.02.2018 07:49

TYBA (Türk Yat İşletmecileri Yatırımcıları Broker ve Acentecileri Derneği) Başkanı Şeref Sevi ve Sayman Üye Şükrü Gözütok 20 Şubat Salı günü Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon'u yeni hizmet binamızda ziyaret etti.

Bodrum'a Yat Show Geliyor

3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Palmarina'da 1. TYBA Yacht Charter Show'u gerçekleştireceklerini açıklayan TYBA Başkanı Şeref Sevi etkinliğin sadece profesyonellere açık olacağını vurgulayarak “Bodrum için bir ilk olacak bu organizasyonu Avrupa'nın en iyi marinalarından biri Palmalarina'da gerçekleştiriyoruz. Yacht Show'a dünyanın birçok ülkesinden yat acentecileri ve sektörle ilgili kişileri davet ediyoruz. Böylece katılımcılar hem mavi yolculuğu tanıyacak hem de ziyaretçilerle yat kiralamaya yönelik anlaşmalar sağlayabilecek.” dedi.

Türkiye'de yat acentecilerine yönelik organizasyonların artması gerektiğine değinen Sayman Üye Şükrü Gözütok ise, TYBA'nın Nisan 2017'de kurulduğunu ve Bodrum'dan birçok üyesi bulunduğuna dikkat çekerek hedeflerinin yurt içi ve yurt dışı piyasasındaki yat acentecilerini buluşturmak olduğunu belirtti.

BODTO Gulet Ve Tirhandiller İçin Coğrafi İşarete Başvurdu

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ise, TYBA Yönetimine ziyaretleri için teşekkür ederken “Bodrum gibi bir yerde yat sektörümüzle ilgili yeni oluşumların gerçekleşmesi bizleri sevindirdi. Biz her sene Boat Show fuarına katılarak sektörümüze destek verirken bunun yanı sıra Guletlerimiz ve Tirhandillerimiz için de coğrafi işaret başvurusunda bulunduk. Bu konudaki çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz.” şeklinde konuştu.