BODTO Haberleri
BODRUM SOSYAL MEDYADA DA GÖZDE
Değerli Üyelerimiz,
30.05.2017 16:28

17-22 Mayıs tarihleri arasında Odamız ve Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle sosyal medya fenomeni Zeynep Zor ve eşi Alkan Zor, haber spikeri, televizyon ve internet gazetecisi Murat Güloğlu, profesyonel fotoğrafçı Sefa Yamak, THY yönetici ekibinden Cem Pazar, Ece Melisa Dindar ve Onur Mıhoğlu Bodrum'a geldi. Bodrumun sosyal medya ortamında tanıtılmasına katkı sağlamak amacıyla organize edilen etkinlik sonucunda Bodrum'dan yapılan paylaşımların yaklaşık 15 milyon kişiye ulaşması sağlandı.

Teknolojinin ilerlemesi ve iletişim araçlarının çeşitlenmesi ile birlikte “sosyal medya” tanıtım çalışmalarının da vazgeçilmez ögesi oldu. Bodrum Ticaret Odası bu anlamda Odaya sunulan bir projeyi değerlendirerek Bodrum Belediyesi ile birlikte 2017 yaz sezonunun başlangıcında ulusal tanıtıma katkı vermek adına sosyal medya ekibinin Bodrum'a gelmesini sağladı. Türk Hava Yollarının ve Nikki Beach Otelin de sponsorluk verdiği ekip 4 gün boyunca Bodrum'u gezip fotoğraflayarak, instagramda yaptıkları paylaşımlarla doğal güzellikleri gözler önüne serdi.

Murat Güloğlu: “Bodrum'u hatırlatarak zihinlerde tekrar tatil yapma arzusunu uyandırmayı amaçladık.”.

Cem Pazar'ın öncülüğündeki ekip Bodrum'da çok güzel ağırlandıklarını dile getirirken, televizyon dünyasının ünlü ismi Murat Güloğlu, Bodrum'u hatırlatarak zihinlerde tekrar tatil yapma arzusunu uyandırmayı amaçladıklarını belirterek, “Bodrum'u anlatmayı bir etkinliğe sığdırmak her ne kadar zor olsa da sosyal medyada bizleri takip eden insanlara en güzel anlarımızı iletmeye çalıştık. Gelen olumlu tepki ve yorumlardan başarılı bir etkinlik geçirdiğimizi görmekteyiz. Bu durum da bizleri ayrıca mutlu etti.  Ülkemizin son yıllarda yaşadığı tatsız olaylardan sonra yeniden her şeyin düzene girdiği şu günlerde yerli turizme katkıda bulunmak amacı ile düzenlenen bu etkinliğe @bodrumlovers tarafından davet edildiğimde kayıtsız kalamadım. Bodrumbizgeldik etkinliği ile takipçilerimize Bodrum'u hatırlatarak zihinlerde tekrar tatil yapma arzusunu uyandırmayı amaçladık. Bodrum'u anlatmayı bir etkinliğe sığdırmak her ne kadar zor olsa da sosyal medyada bizleri takip eden insanlara en güzel anlarımızı iletmeye çalıştık. Gelen olumlu tepki ve yorumlardan başarılı bir etkinlik geçirdiğimizi görmekteyiz. Bu durum da bizleri ayrıca mutlu etti. Etkinliğin düzenlenmesinde önemli pay sahibi olan Bodrum Ticaret Odası Başkanı ve değerli yöneticilerine, bizleri bir araya getiren Sayın Cem Pazar'a, ekibimizi harika ağırlayan değerli Nikki Beach Hotel yöneticilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

 

Cem Pazar: “Bodrum'un yerli halkı ile Bodrum'a severek yerleşen kişilerin uyumunu gördükçe Bodrum'un birleştirici gücüne inanmaya başladım.”

Etkinliğin hayata geçmesinde önemli pay sahibi olan Cem Pazar ise, “bodrumbizgeldik sloganıyla yola çıkıp, muhteşem ekibimizle beraber Bodrum'u tanıtmaya çalıştık. Öncelikle, bu etkinlikle yanımızda olan sosyal medya, yazılı basın ve TV dünyasının çok önemli isimleri olan çok sevgili arkadaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Etkinlik süresince hep birlikte Bodrum'da tatil yapmanın ayrıcalığını ve keyfini, bizleri takip eden milyonlara göstermeye ve hissettirmeye çalıştık. Böylece, Bodrum özelinde yerli turizme katkı sağlamayı amaçladık. Aldığımız olumlu tepkiler gösteriyor ki, etkinliğimiz hedeflediği doğrultuda ilerledi. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde önemli pay sahibi olan Bodrum Ticaret Odası'nın değerli Başkanı ve değerli yöneticilerine, desteklerinden ötürü minnetlerimizi sunuyoruz.” diyerek, Bodrum'un kendine has bir kültürü, tarihi, bir yaşam biçimi olduğunu ve Bodrum'un yerli halkı ile Bodrum'a severek yerleşen yeni Bodrumluların uyumunu gördükçe Bodrum'un birleştirici gücüne de inanmaya başladıklarını vurguladı. “Her ne kadar etkinliğimiz, muhteşem tepkilerle karşılansa da Bodrum'un güzelliklerini, derinliklerinde sakladığı hazineleri anlatmak tek bir etkinlikle elbette mümkün değil. Bu nedenle, #bodrumbizgeldik etkinliğini Bodrum'un saklı kalmış büyüsünü anlatmaya, kaldığı yerden devam etmek için tekrar gerçekleştirmek istiyoruz. Bizimle beraber olan ve takipte kalan herkese teşekkür ediyoruz. Dönüyoruz belki ama aklımız Bodrum'da kaldı…” diyerek, yeniden tanıtım projeleri için Bodrum'a geleceklerini belirtti.

Yaklaşık 292.000 takipçiye sahip olan sosyal medya fenomeni ve Hürriyet Seyahat yazarı Zeynep Zor ise etkinlik hakkında şunları söyledi: “Türk Hava Yolları'nın sağladığı harika uçuşumuz ile başlayan Bodrum maceramız kusursuz bir şekilde devam etti. Sevgili Cem Pazar sayesinde Bodrum'u yakından tanımak ve tanıtmak amacı ile harika bir deneyim yaşadık. Bizi ağırlayan Nikki Beach Hotel Bodrum'a ve çok değerli Bodrum Ticaret Odasına ilgi ve alakaları için teşekkür etmek isteriz. Bodrum'un en güzel mekanlarında, çok değerli insanlarla çok değerli vakitler geçirdik. Ekipteki herkes 40 yıllık arkadaş gibiydi. Bu samimiyetin bizi takip eden çok sevgili takipçilerimize ve okurlarımıza da geçtiğini düşünüyorum, çünkü çok güzel geri dönüşler aldım. Bodrum Lovers öncülüğünde Yaklaşık 15 milyon kişiye erişim sağlamış olduk. Umarım yerli turizmi kalkındırmak ve güzel Bodrumumuzu en iyi şekilde tanıtabilmek amacına ulaşabilmişizdir.

Türkiye'nin en iyi fotoğraf sanatçıları arasında gösterilen Sefa Yamak ise, “Bodrum Ticaret Odası'nın 19 Mayıs haftası kapsamında düzenlemiş olduğu bu gezi sayesinde Bodrum ilçemizin ne kadar özgürlüklerine düşkün, hayatı doya doya yaşadığını görme imkanım oldu. Bu gezinin düzenlenmesinde öncelikle Bodrumlovers ekibine, Türk Hava Yollarına ve Bodrum Ticaret Odası'na çok teşekkür ederim.” dedi.

THY çalışanlarından Onur Mıhoğlu, “Sanma ki geldiğin gibi gideceksin, aklını Bodrum'da bırakıp gideceksin. demiş Cevat Şakir. Ne güzel de söylemiş. Sayın Cem Pazar sayesinde keşfettim Bodrum'u. Çok keyifli ve huzur dolu Nikki Beach Hotel Bodrum konaklamamız, Bodrum Ticaret Odası'nın bizi bir Bodrumlu gibi içten ağırlaması... Her şey çok güzeldi. Çok güzel bir ekip olduk ve çok değerli dostlar edindim.  Herkese çok teşekkürler.” diyerek, memnuniyetini dile getirdi.

THY çalışanlarından Ece Melisa Dindar ise, Bodrum Ticaret Odası'nın Yönetim Kurulu Üyelerine, Bodrum hazinesine sahip çıktıkları ve bu kıymetli hazineye her gün değer kattıkları için şükran borçlu olduklarının altını çizerek, “Nikki Beach Hotel Bodrum'da gerçekleşen olağanüstü konaklamamız ve çok değerli Bodrum Ticaret Odası öncülüğünde keşfettiğimiz Bodrum güzellikleri ile büyüleyici bir organizasyonun içerisinde yer almış bulunuyorum. Tüm bu değerli edinimleri bizlerle buluşturan Sayın Cem Pazar'a en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Organizasyona dahil olan tüm ekibe, sıcak ve samimi ortama katkıda bulundukları için minnettarım. Bizleri en iyi şekilde ağırlayan, Nikki Beach Hotel Bodrum ailesine teşekkürlerimi sunuyorum. “ dedi.