Duyuru Arşivi
BODRUM TANITIM TIRI YOLLARDA
Değerli Üyelerimiz,
26.04.2017 14:29

20 Mart Pazartesi günü ilçenin iç pazar tanıtımına katkı sağlamak amacıyla yola çıkan Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı bir aydan uzun süredir yollarda. Bodrum Ticaret Odası'nın da destek verdiği proje kapsamında bugüne kadar 18 şehirde tanıtım yapıldı. Binlerce kişiye ulaşan tanıtım tırının rotasında 12 şehir daha bulunuyor.

Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı Mehmet Kocadon ziyaret edilen illerden aldıkları olumlu tepkilerden çok memnun olduklarını belirterek "Planlanan 30 ilden 18'sini ziyaret eden Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırına gösterilen ilgi bizleri çok mutlu ediyor. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği olan ve gittiğimiz bölgelerde bizlere destek olan herkese çok teşekkür ediyorum." dedi. Projeyi destekleyenler arasında olan BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “Bodrum'un tanıtımına destek veren, emek harcayan herkes bizim için Bodrum sevdalısıdır. Artık tanıtımlar sadece fuarlarla değil, tanıtım tırı gibi projelerle de sürüyor.” diyerek, ziyaret edilecek illerdeki Ticaret ve Sanayi Odaları ile iletişime geçtiklerini, böylece ziyaretçi sayısını arttırmayı hedeflediklerini açıkladı. Eşsiz Bodrum tanıtım tırı koordinatörü Fikret Hıdır ise, ilk durakları olan Aydın ve sonrasında gittikleri tüm şehirlerde yerel yöneticiler ve halk tarafından çok güzel karşılandıklarını, projeyi örnek alan birçok il olduğunu söyleyerek Bodrum'u anlatmaktan, bilinmeyen yönleri ile ilçeyi tanıtmaktan çok mutlu olduklarını bildirdi.

Fikret Hıdır ve görevli personel tarafından proje ve tırda sergilenen Bodrum materyalleri hakkında bilgiler alan misafirler daha sonra tırın içerisinde yer alan tanıtım videosunu izliyor. Ayrıca misafirler Bodrum hakkında birebir soru sorma şansı yakalıyor. 21 Mayıs'a kadar yollarda olacak tırı ziyaret eden misafirlere Bodrum'un simgesi olan Bodrum mandalinasından üretilen kolonya, lokum ve gazoz ikram edilerek tanıtım broşürleri ve kitapçıklar veriliyor.

Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırının ziyaret ettiği şehirlerin arasında, Aydın, İzmir, Balıkesir, Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Zonguldak, Bartın, Samsun, Ordu, Trabzon ve Rize, Artvin ve Kars yer alıyor. 21 Mayıs'a kadar planlanan rotada ise, Erzurum, Sivas, Malatya, Diyarbakır, Gaziantep, Adana, Mersin, Kayseri, Ankara, Konya, Antalya ve Denizli illeri yer alıyor. Son anda yaşanan gelişmelere bağlı değişme ihtimali olsa da açıklanan ziyaret tarihleri ise şu şekilde:

 

Erzurum: 27-28 Mayıs

Sivas: 29 Nisan

Malatya: 30 Nisan-1 Mayıs

Diyarbakır: 2-3 Mayıs

Gaziantep: 4-5 Mayıs

Adana: 6-7 Mayıs

Mersin: 8-9 Mayıs

Kayseri: 10-11 Mayıs

Ankara: 12-15 Mayıs

Konya: 16-17 Mayıs

Antalya: 18-19 Mayıs

Denizli: 20-21 Mayıs