Mahmut Serdar KOCADON
AKUT Bodrum'da kuruldu.
20 Mart 2008 Perşembe

 

 

 

Değerli Bodrumlular,


Uzun zamandan beri yaptıkları projelerle ve Bodrum'da böyle önemli bir konuyu gündeme getirdikleri için Bodrum Ticaret Odası Genç Girişimciler Danışma Kuruluna çok teşekkür ederim.


Bugüne kadar benim için AKUT sadece basından takip ettiğim; felaket anında insanların yardımına koşan gönüllü bir kuruluştu.


Fakat yakından ilgilendiğimde gördüm ki, AKUT tamamen insani duygularla kurulmuş ve karşılık beklemeden hizmet eden bir Arama Kurtarma Derneği'dir. O zaman kendi kendime daha önce Bodrum'da neden böyle bir teşkilat kurmadığımızı veya kuramadığımızı sordum ve olumsuz bir cevap verince de üzüldüm. Üzüldüm zira geçtiğimiz yıllarda Bodrumumuzda yaşadığımız felaketlerde çaresiz kalışımızı hatırladıkça neden bu kadar geç kaldığımızı sordum kendime.


Ama zararın neresinden dönülürse kardır düşüncesiyle bugünden sonra Bodrum'da bir AKUT Teşkilatının kurulması için bu alanda yapılacak tüm çalışmalar, bu alanda hep beraber yol almada bizim için bir ''görev bilinci'' olmalıdır.


Ticaret Odası'nın AKUT'la ne işi olabilir diye sorabilirsiniz. Ama bir dernek hiçbir karşılık beklemeden gönüllü olarak, insan hayatına değer verme, sevgi, dürüstlük, güvenilirlik gibi insani bir amaçla kurulmuş ve bunu ispat etmiş ise, böyle bir kutsal görevi yerine getiren gönüllülerin Bodrum'la ilgili düşüncelerinin faaliyete geçirilmesinde ve bu kutsal düşüncelerin desteklenmesinde katkıda bulunmamız bizim için en büyük insanlık görevlerinden biri olacaktır.


Bildiğiniz gibi geçen sene yapmış olduğumuz Samos-Bodrum Kültür Festivali sırasında Bodrum’da büyük bir orman yangını olmuştu. Burada bulunan Yunanlı dostlarımızla beraber sadece yangını seyrettik. İki gün sonra Samos'a gittiğimizde adada büyük bir yangın meydana geldi. Bizde Yunanlı dostlarımızla yine yangını seyrettik. Ama bizim bir bilinçli bir şekilde müdahale edebilme şansımız olsaydı, bir ağacı dahi yangından kurtarabilseydik o zaman bizde bir ağaç kurtardık diyebilirdik. Fakat yangında cansiperane bir şekilde görev yapan insanlara sadece su, ayran ve yiyecek gönderebildik.


Ticaret Odası'nın maddi gücü olmasaydı bu yardımı bile yapamazdık. Ama her şey maddiyat değildir, amacımız tüm yangınlarda, deniz kazalarında, kırsal alanlarda meydana gelecek tüm olumsuzluklarda gönüllülük esasına dayanarak ilk müdahaleyi yapacak ekipleri beraberce kurmak ve onların eğitim ve ekipmanlarını sağlamaktır.


Bu ulvi amaçlara, insanlığa yönelik çalışmaların gerçekleşmesinde Bodrum Ticaret Odası olarak eğer bir katkımız olacaksa ne mutlu bizlere. Bu kutsal görevde yer alacak olan herkese yolunuz açık olsun diyorum ve hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

DESTEK VE KATKI
mehmet çiçek
SİZİ GÖNÜLDEN DESTEKLERİM SEVGİLİ MAHMUT BEY, GÖNÜLLÜ OLARAK AKUT İÇİN YARDIM ETMEYE HAZIRIM MAİLİM mehmet_01031963@hotmail.com danışılacak merci olarak adres vede telefon rica ediyorum ilginize TEŞEKKÜRLER
30 Nisan 2008 Çarşamba 18:38
YAZARIN ÖNCEKİ YAZILARI